انتخاب رشته کنکور در مشهد برای دانش آموزان مشهد و سایر شهرهای استان

داوطلبان عزیز و والدین گرامی موسسه اموزشی طرح نو با سالها تجربه در امر اموزش و برنامه ریزی تحصیلی و انتخاب رشته کنکور در مشهد ، در خدمت شما می باشد.

داوطلبان عزیز و والدین گرامی موسسه اموزشی طرح نو با سالها تجربه در امر اموزش و برنامه ریزی تحصیلی و انتخاب رشته کنکور در مشهد ، در خدمت شما می باشد. قبل از اقدام به انتخاب رشته توسط هر مجموعه یا کارشناسی از شما می خواهیم که نکات ذکر شده در این مطلب اموزشی را مطالعه نمایید.

چه دانش اموز و داوطلب کنکور باشید و چه جزو والدین محترمی که فرزندشان در آستانه ورود به دانشگاه ، خیلی خوب میدانید که موضوع انتخاب رشته کنکور یکی از مهمترین مسایلی است که در طول دوران تحصیل با آن مواجهید . در واقع انتخاب رشته کنکور مساله ای سرنوشت ساز است که دانش اموزان و والدین محترم باید در این مقوله بسیار هوشمندانه عمل نمایند .

اهمیت این موضوع انقدر زیاد است که گاهی تمامی زحمات یک سال تحصیلی و چه بسا سالها تحصیل یک دانش اموز با یک انتخاب نادرست تباه شده است. چه بسیار دانش اموزان و والدینی که با معیارهای اشتباه و تنها بر اساس معیارهای مورد پسند جامعه ، دست به انتخاب غلطی زده اند که کاملا با علاقه و استعداد دانش اموز در تضاد بوده و در اینده شغلی و اجتماعی او آسیبهای بسیار زیانباری به جای گذاشته است.

یکی از مهمترین فاکتورها و معیارهای انتخاب رشته کنکور علاقه دانش آموز به رشته مورد نظر و در مرحله بعد به شهر و آینده شغلی آن رشته می باشد . خودتان را در شرایطی تجسم کنید که در رشته ای که هیچ علاقه ای به ان ندارید و در شهری که دوست ندارید در حال تحصیل هستید . با این تصور فکر میکنید چه آینده شغلی در انتظار شماست ؟ و آیا شما در آینده فرد موفقی خواهید بود ؟

با همه این تفاسیر انچه به نظر بسیار مهم می آید و کارشناسان و متخصصان تاکید فراوانی بر ان دارند ، دقت و حوصله و تحقیق کامل درباره انتخاب رشته کنکور می باشد . بنابراین در مرحله اول به خانواده ها و دانش اموزان عزیز توصیه م یکنیم که بسیار با حوصله دفترچه انتخاب رشته را مطالعه و بررسی نمایند . تمامی رشته ها را بدون تعصب و با دقت تجزیه و تحلیل نمایند و به تمامی نکات دفترچه من جمله ظرفیت رشته های مختلف توجه داشته باشند.

موضوع انتخاب رشته کنکور فرایند دقیقی است که علیرغم ظاهر ساده آن میتوان گفت تا حدودی پیچیده و تخصصی می باشد. شما به عنوان فردی که قصد انتخاب رشته دارید باید معیارهایی همچون نیازجامعه ، میزان علاقه و توانایی های فردی دانش اموز و موارد دیگری را در این فرایند در نظر داشته باشید . یکی از اشتباهاتی که جامعه امروز ما دچار آن شده است تب دانشگاه رفتن به هر شکل و قیمت است  و این موضوع زمانی تاسف برانگیز تر می شود که فرد بدون توجه به شرایط فردی ، توانایی و استعداد و حتی علاقه خود و صرف ورود به دانشگاه ، دست به انتخابی میزند که آینده اجتماعی و تحصیلی اش را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد .

از دیگر بیماریهایی که طی سالهای اخیر جامعه ما به ان مبتلا شده است تب رشته های پزشکی و پزشک سالاری می باشد . جامعه به طرز کورکورانی و نا آگاهانه ای به سمت این رشته متمایل شده و این موضوع باعث شده که تجمع داوطلبان در این رشته زیاد و صندلی های دیگر رشته ها خالی بماند . خیلی واضح است که با این عدم تقارن و تجمع نامتوازن به سمت یک رشته ، سرنوشت روشنی در انتظار این افراد نیست.

بهترین روشی که کارشناسان در انتخاب رشته کنکور به آن توصیه و تاکید دارند ، این است که داوطلب بعد از مطالعه کامل و دقیق ، با در نظر گرفتن شرایطی همچون میزان علاقمندی ، توانایی و استعداد های خاص آن رشته و سایر جوانب که به آنها اشاره خواهیم کرد ، اقدام به انتخاب رشته کنند.

فروشگاه اینترنتی رابین مارکت با همکاری موسسه فرهنگی و آموزشی طرح نو اماده ارایه کلیه خدمات مربوط به انتخاب رشته کنکور در مشهد می باشد . پیش از هر چیز شما را به مطالعه نکات مهم انتخاب رشته دعوت می نماییم.

نکاتی که در انتخاب رشته کنکور باید به آن توجه نمایید :

در انتخاب رشته اولین نکته توجه به رشته انتخابی و شهر می باشد . این رشته و این شهر ، آینده شغلی و اجتماعی شما را تعیین می کند بنابراین باید در انتخاب هر یک از این دو مورد ، دقت و وسواس زیادی به خرج دهید .

یادتان باشد که هر داوطلب مجاز به انتخاب  رشته می باشد . ما به شما توصیه میکنیم که تمامی این  جایگاه را کامل کنید . در بررسی کارنامه و فرم انتخاب رشته هر داوطلب ، تک تک انتخابها بررسی می گردد.

شاید بسیار بدیهی باشد اما گفتن این نکته ضروری است که بدانید در بررسی فرم انتخاب رشته شما ، رشته ها از بالا به پایین بررسی می گردند بنابراین اولویتهای شما باید در رده های بالایی قرار بگیرند . اولین رشته ای که شما در ان پذیرفته شدید ، رشته تحصیلی شما خواهد بود و شما ناگزیر به ثبت نام در این رشته هستید . پس به چینش و اولویت بندی انتخابهایتان دقت کنید .

 

شاید در بسیاری موارد خیال پردازی خوب و حتی توصیه شود اما در مورد انتخاب رشته کنکور توصیه میشود که به هیچ وجه خیال پردازی نکنید. با واقعیات و به صورت واقع بینانه فکر کنید و سپس انتخاب نمایید .

توصیه می شود که پیش از انتخاب رشته کنکور نسبت به شهرها و رشته های مورد نظر تحقیق کنید . اطمینان حاصل کنید که به آن رشته یا شهر علاقمندید یا شرایط محیطی آن شهر برای شما قابل تحمل و مطابق با روحیات و خلقیات شما هست یا خیر.

از دیگر نکات مهم در انتخاب رشته کنکور توجه به شرایط دانشگاهها می باشد . به این معنی که توجه کنید رشته مورد نظر شبانه است یا روزانه ، یا ظرفیت رشته مورد نظر را چک کنید . این موارد اگر چه بسیار بدیهی به نظر می رسند اما ممکن است گاهی بر اثر کم دقتی از قلم بیفتند .

هرگز برای انتخاب رشته کنکور از سیستمها و برنامه های کامپیوتری استفاده نکنید . این موضوع چیزی نیس که بدون منطق و هوش بشری قابل انجام باشد . هوش مصنوعی هرگز قادر به تشخیص اینکه چه رشته یا شهری برای شما مناسب تر است نمیباشد بنابراین هرگز انتخاب رشته ر خود را به دست برنامه های کامپیوتری نسپارید.

آمار قبول شدگان هر رشته می تواند به عنوان یک راهنما برای شما باشد و دید بهتری نسبت به رشته مورد نظر به شما ارایه دهد بنابراین به این نکته نیز توجه نمایید .

پیش از اینکه شروع به پر کردن فرم انتخاب رشته نمایید ، حتما کلیه نکارت و اخبار ارایه شده توسط سازمان سنجش را بررسی نمایید و بعد از آن بسیار آرام و بدون هیچ گونه استرس و نگرانی و عجله ای اقدام به پر کردن فرم انتخاب رشته نمایید .

حتی اگر شما مجاز به انتخاب رشته دانشگاههای روزانه باشید ، این بدان معناست که شما می توانید از سایر دانشگاهها نظیر دانشگاههای شبانه یا غیر انتفاعی نیز انتخاب نمایید. اگر در بین رشته های این دانشگاهها رشته ای مورد علاقه شما بود، بدون تردید ان را نیز انتخاب نمایید.

در انتخاب رشته کنکور ، الویت اول رشته و سپش دانشگاه و شهر می باشد . یادتان باشد که امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از جمله نکاتیست که باید به ان توجه داشته باشید .

اگر برایتان مقدور است که پیش از انتخاب یک رشته از شهر و دانشگاه مورد نظر بازدید داشته باشید ، حتما این کار را انجام دهید . اگر شما در یک دوره پذیرفته شدید دیگر قادر به تغییر دوره و انتخاب رشته های روانه نخواهید بود و اگر تصمیم به انصراف از هر یک از رشته های شبانه ، پیام نور و ... گرفتید از کنکور محروم نخواهید شد ولی چنانچه از یک رشته دانشگاه روزانه انصراف دهید ، سال بعد از کنکور محروم می شوید.

اگر محدودیتهای مالی ندارید و قادر به انتخاب رشته های دانشگاه ازاد هستید ، توصیه ما به شما این است که انتخاب یک رشته دانشگاه آزاد در شهر خودتان به رشته ای از دانشگاه دولتی ولی در شهر دیگر ، اولویت دارد .

اینها مواردی بود که در یک انتخاب رشته دقیق و هوشمندانه باید مورد توجه قرار گیرد . بعد از بررسی همه این موارد و انتخاب رشته ها و شهرهای مورد نظر ، با کمک شخص دیگری شروع به پر کردن فرم انتخاب رشته خود نمایید . کمک گرفتن از دیگران در این شرایط امکان اشتباه را تا حدود زیادی کاهش می دهد .

انتخاب رشته کنکور در مشهد

فروشگاه اینترنتی رابین مارکت با مشارکت و همکاری موسسه آموزشی طرح نو با بیش از سالها تجربه و بهره مندی از مجرب ترین کارشناسان، اقدام به کلیه خدمات مروبط به انتخاب رشته کنکور در مشهد می نماید.

 

برای گرفتن وقت مشاوره و انتخاب رشته با شماره های زیر در تماس باشید  :

09015067847 - 09353041549


نظرات 0


ارسال نظر:
اگر تصوير خوانا نيست اينجا کليک کنيد
همزمان با تأييد انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هايي كه حاوي توهين است، منتشر نمي شود.
* لطفا از نوشتن نظر هاي خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.